Navigation

Otázky a odpovede


Platí sa za účasť na programe Social Impact Award poplatok?

Nie, program je bezplatný a otvorený pre všetkých mladých ľudí, ktorých téma sociálneho podnikania zaujíma a majú nápad v tejto oblasti.

Môžem sa do programu prihlásiť, ak pracujem už na rozbehnutom projekte?

Nie, program SIA sa zameriava na projekty, ktoré sú v rannom štádiu vývoja alebo v štádiu implementácie riešení.

Môžem sa prihlásiť aj s viac ako 1 nápadom?

Prihlásenie viacerých nápadov jednotlivca alebo tímu je oprávnené. Každá prihláška musí však spĺňať formálne kritéria a jasne definované ciele projektu.

Ak sa do programu prihlásime ako tím, stačí ak sa bude jednotlivých aktivít zúčastňovať vždy len 1 člen tímu?

Áno, prihlásiť sa môžete ako tím, na jednotlivých aktivitách sa v tom prípade zúčastňuje min. 1 a max. 2 zástupcovia tímu, môžu sa pokojne striedať v rámci tímu.

Bude prebiehať program a všetky aktivity s ním spojené prezenčne alebo online?

Všetky spoločné stretnutia skúsime organizovať prezenčne, avšak mentoring bude prebiehať online. V prípade zhoršenia pandemickej situácie sa budeme prispôsobovať aktuálnym opatreniam.

V akom režime budú prebiehať jednotlivé podujatia?

Zatiaľ počítame s režimom “OP” (očkovaní, prekonaní).

Aké povinnosti ma čakajú ako finalistu/-tku programu?

Vybraní finalisti musia byť ochotní a dostupní pracovať na svojom nápade počas inkubačnej fázy programu, ktorá prebieha v letných mesiacoch (jún-august).

Aké povinnosti sa spájajú s víťazstvom SIA?

Výhercovia SIA by sa mali zúčastniť medzinárodného SIA Summitu, ktorý prebieha na jeseň príslušného roku, v rámci ktorého majú možnosť stretnúť sa a nadviazať kontakty s ďalšími sociálnymi inovátormi a inovátorkami z celého sveta.

Koľko členov víťazného tímu sa môže zúčastniť medzinárodného SIA Summitu?

SIA prepláca náklady a účasť na medzinárodnom SIA Summite iba pre 1 člena z výherného tímu. Samozrejme, SIA Summitu sa môžu zúčastniť aj ostatní členovia výherného tímu, v tomto prípade si však náklady hradia sami.

Nemám konkrétny nápad, ale téma sociálneho podnikania ma zaujíma. Môžem sa zúčastniť Kick-off event-u, workshopov, popr. ďalších podujatí SIA aj bez prihlásenia sa do inkubačného programu?

Samozrejme! Všetky workshopy, Kick-off event aj odovzdávanie cien víťazom sú bezplatné a otvorené pre všetkých, ktorých téma zaujíma.

Nie som si istý/á, či je môj nápad dostatočne dobrý na prihlásenie sa do programu. Čo mám robiť?

Prihlásením sa do Social Impact Award nemáš čo stratiť! Workshopy a kontakt s ostatnými účastníkmi ťa môžu inšpirovať a pomôcť rozvíjať tvoj nápad, najmä ak je ešte len v počiatočnej fáze vývoja.

Almost there

You need to register in order to submit your bulletin & vote.

× close