• Najväčší počet prihlásených nápadov v histórii

  Mesiac máj je každoročne koncom workshopovej fázy našej súťaže. Koncom mesiaca vždy vrcholí prihlasovanie tímov a nervozita na strane organizátorov.

  Inak tomu nebolo ani tento rok. Dátum uzatvorenia prihlášok pripadol tento rok na stredu 24. mája. A takmer identicky, ako v ostatné roky, aj tento rok kulminoval počet prihlášok v podvečer posledného dňa na prihlásenie.

  Netrpezlivo sme očakávali prihlášky, nakoniec sme zastavili počítadlo na čísle 52 prihlásených tímov. Tento počet je najvyšší v päťročnej histórii Social Impact Award na Slovensku.

  Vyzerá to teda tak, že sociálne podnikanie sa začína aj na Slovensku tlačiť do popredia a mladí ľudia už nevnímajú len ekonomický zisk ako hlavnú motiváciu, prečo sa pustiť do vlastného projektu.

  Čo sa dialo s prihláškami?

  Po zozbieraní všetkých prihlášok zasadla výberová komisia zložená zo zástupcov hlavných partnerov a organizátorov (Lenka Križanová z Nadácie SLSP, Matej Ďuriš z Telekomu, Juraj Kováč z Rozbehni sa! a Braňo Šmidt z Impact Hub Bratislava), aby spoločne prešli všetky prihlášky a vybrali tie projekty, ktoré dostanú príležitosť zúčastniť sa letného takmer trojmesačného inkubačného programu.

  Teraz je to na nich

  Do ďalšieho kola nakoniec postúpilo dvadsať perspektívnych tímov. Tie budú môcť navštíviť dva celodenné kempy, na ktorých sa naučia teoretické základy, ktoré by sami mali neskôr využiť v praxi. Ich úlohou bude upraviť svoj nápad a pretvoriť ho do fungujúceho produktu či služby s prvými zákazníkmi.

  Na konci leta z nich vyberieme približne 10 finalistov, ktorí svoj progres odprezentujú pred finálovou komisiou. Okrem slávy na víťazov čaká aj finančná výhra a cesta na Social Impact Summit v Belehrade. Ale to už predbiehame, pretože pred sebou máme veľa práce.

  Držte teda našim tímom palce a sledujte ich progres na našich online kanáloch.

Comments are closed.