Navigation

VÍŤAZI SOCIAL IMPACT AWARD 2017

Card Bards
Pohybová spoločenská hra, ktorá spája deti a rodičov.
Zatúlate sa spolu v džungli, odvalíte prekážky, zatancujete si s domorodcami, premeníte sa na gorily a dážďovky. To všetko v pohodlí vašej obývačky, dvora či parku. Budete sa hýbať, smiať a vaše deti získajú tých pravých hrdinov.


Matika.in
Online precvičovanie úloh z matematiky pre deti na prvom stupni základných škôl, kde sa vyučuje "Hejného metódou". Naša aplikácia pomôže i tam, kde sa matematiku učia iným spôsobom. Uľahčuje prácu pri výučbe, prináša radosť a motiváciu zoznamovať sa a pracovať s matematikou.


Na hrane
Unikátna preventívna kartová hra, ktorá popisuje každodenný život so svojimi rizikami. Hráči sa vyučujú v bezpečnom hernom prostredí, aby zodpovedne rozhodovali o možných následkoch svojich rozhodnutí.
Hra vzniká pod hlavičkou občianskeho združeni STORM, ktoré sa venuje prevencii rizikového správania rôznych cieľových skupín.


VÍŤAZI SOCIAL IMPACT AWARD 2016

Adoptuj úľ
Projekt s víziou pomôcť slovenských včelárom vybudovať 10 000 nových včelstiev a pripomenúť ľuďom aké dôležité je toto remeslo či už pre životné prostredie, poľnohospodárstvo, alebo nás samotných. Každou adopciou pomáhame slovenskému včelárstvu aj prírode opäť na nohy.


Počujko
Prvý online klub plný informácii, nástrojov a možností stretávať sa pre rodičov a priateľov nepočujúcich detí. Vďaka nim budú môcť efektívnejšie pomáhať svojim nepočujúcim deťom v pohodlí domova a stavať tak základy pre ich úspešnú budúcnosť plnú zvukov.


Teriga
Teriga je projekt, ktorého cieľom je priblížiť ľuďom na Slovensku aj iným krajinám čo výnimočné máme pod nosom.
Chce podporiť snahu malých slovenských podnikateľov a prispieť k rozširovaniu osvety domácich produktov.


VÍŤAZI SOCIAL IMPACT AWARD 2015

Fresh Snacks
Sme dvojica mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o zdravé stravovanie. Obaja sme aktívne profesionálne športovali a zarazil nás súčasný trend, ktorý zmenil stravovanie mladých ľudí a spustil obrovský nárast obezity už v mladom veku. Preto sme prišli s nápadom zdravých desiat: „Fresh snack“, ktorý rieši práve nevhodné stravovacie návyky u detí a dáva im alternatívu aby zmenili chutnou a zdravou formou svoju stravu.


Octago
Budujeme jedinečné ihriská na cvičenie s vlastnou váhou(kalistenika) a aktívne začíname podporovať rozvoj tohto športu na Slovensku. Mestám ponúkame 6 mesačný rozvojový program, v rámci ktorého sa popri výstavbe parku vybuduje aktívna komunita cvičiacich. Všetky naše činnosti smerujú k jednému cieľu. Ukázať ľuďom ako tráviť svoj čas zmysluplne, prácou na sebe.


ChemPlay
ChemPlay je nová didaktická hra na zábavné a príťažlivé učenie anorganickej chémie. Hráči spoznávajú chemické prvky, zbierajú ich a skladajú z nich zlúčeniny. Niektoré políčka vyžadujú splnenie špeciálnych úloh. Súčasťou hry je publikácia “Ako na zlúčeniny,” ktorú napísali autori hry vo veku 14 rokov. Hra bola testovaná na viacerých školách priamo vo vyučovacom procese s vysoko pozitívnymi ohlasmi.


Quake ResQ
Na následky zemestrasení zahynie každý rok v priemere až 63 000 ľudí. Týmto nešťastiam sa však dá vyhnúť alebo minimálne znížiť straty na životoch včasným varovaním obyvateľstva. Tím Quake resQ vyvinul zariadenie Qbox, ktoré dokáže merať predotrasy a poskytnúť obyvateľom včasné varovanie pomocou mobilnej aplikácie či automaticky vypnúť plyn alebo elektriku v ohrozených domácnostiach.


LeapKin
LeapKin je herný systém pre pacientov s pohybovými obmedzeniami. Herným ovládačom je telo pacienta snímané bežne dostupným herným senzorom. Pacient môže hrať hru s ďalším pacientom, zdravým kamarátom, rodičom alebo súrodencom, čím si vytvárajú aj nové sociálne kontakty a priateľstvá. Systém poskytuje štatistiky, ktoré zbiera z pohybových senzorov priamo terapeutovi.


VÍŤAZI SOCIAL IMPACT AWARD 2014

Ekočističky
Ekologická čistička odpadových vôd je izolované štrkové pole, do ktorého sa privádza znečistená odpadová voda. V štrku sú vysadené vodné rastliny, ktoré za pomoci svojich koreňov v spolupráci s aeróbnymi baktériami, vyčistia odpadovú vodu na 95-98%.Náklady na prevádzku ekočističky sú o 80-90% nižšie oproti mechanicko-biologickým čističkám.


Karma Recharger
Predstavte si, že za dobrý skutok, ktorý spravíte, získate virtuálnu karmu. Tá sa Vám vráti v podobe lacnejších služieb, voľných vstupov, či zliav. Karma recharger je unikátna aplikácia, ktorej cieľom je prepojiť dobrovoľníkov, neziskové organizácie a donorov tak, aby z toho mala úžitok každá zapojená strana.


Autsours
Autsours je online služba, ktorá firmám aj jednotlivcom poskytuje outsourcing úloh, ktoré za nich vypracúva vyškolený tím ľudí znevýhodnených na trhu práce. Technológia sa stará o maximálne zjednodušenie zadávania úloh na strane firiem a o vysokú úroveň výsledkov, ktoré dosahujú naši pracovníci.

VÍŤAZI SOCIAL IMPACT AWARD 2013

Farmama
Poskytujeme návody na pestovanie priamo na balkóne. Pomocou štartovacích balíčkov inšpirujeme a vzdelávame začínajúcich balkónových farmárov. Balíček obsahuje všetko, čo je k zasadeniu rastliny na balkóne potrebné – pekný originálny kochlík, zemina, hnojivo, semiačka/planta, a návod ako sa o rastlinku starať.


Quirect
Quirect je online webovej HR videoslužby, ktorá proces hľadania si zamestnania a výberu adekvátneho uchádzača výrazne zefektívňuje. Uchádzači o prácu nemusia cestovať na pohovory cez pol Slovenska. Stačí im počítač s web kamerou a internetovým pripojením. Videopohovor je uploadovaný na naše servery a následne posunutý personalistovi.


GetFarmer
GetFarmer je medzinárodná platforma spájajúca ľudí s lokálnymi farmármi. V rámci mobilnej aplikácie môžu lokálni farmári notifikovať ľudí vo svojom okolí o čerstvej produkcii, ktorá je na predaj. Našim zákazníkom poskytujeme jednoduchý prístup ku kvalitným potravinám a farmárom zákazníkov pre ich produkty.


EyeBlink
EyeBlink je PC program podporujúci vedomé žmurkanie pre zdravý zrak. Častou prácou na PC sa znižuje frekvencia žmurkania čo vedie k tzv. syndrómu červených očí. EyeBling program pomocou webkamery analyzuje frekvenciu žmurkania a nenásilným spôsobom upozorňuje užívateľa v prípade "zanedbaného" žmurkania. www.blinkingmatters.com

Almost there

You need to register in order to submit your bulletin & vote.

× close