1. Domov
 2. O nás
 3. História

História

Od založenia programu SIA v roku 2009 sme dosiahli niekoľko kľúčových miľníkov. Poďte sa pozrieť na našu cestu.

Medzinárodná história

 1. Počiatok

  Peter Vandor zakladá program Social Impact Award, aby zistil, či v Rakúsku existujú sociálni inovátori. Jeho pátranie je úspešné – vôbec prvé ocenenie získava Project-E, odborná škola pre osirotené dievčatá v Etiópii.

 2. Prvá expanzia

  Social Impact Award robí prvé krôčiky mimo Rakúska. S inovatívnym licenčným modelom a podporou Impact Hub Praha & Ropot, program prináša do Českej republiky a Rumunska.

 3. Rozširovanie SIA

  Program SIA je aktívny v 10 krajinách po celej Európe a podporuje viac ako 4000 sociálnych inovátorov. Bývalý víťaz SIA Jakob Detering preberá úlohu výkonného riaditeľa a urýchľuje vývoj inkubačnej a komunitnej fázy programu.

 4. Prvý SIA Summit

  Prvý SIA Summit sa uskutočňuje vo Viedni a stretávajú sa na ňom víťazi programu z celého sveta.

 5. Globálne rozšírenie

  V súčasnosti sa program SIA organizuje v 20 krajinách v Európe, Afrike a Ázii. Podporuje viac ako 6000 mladých sociálnych inovátorov. Inkubačný program prechádza redizajnom – zameriava sa na mentoring a prototypovanie.

 6. Odolnosť v čase pandémie

  COVID-19 zasiahol svet. SIA digitalizuje celý program a pomáha tisíckam mladých sociálnych inovátorov postaviť sociálne inovácie do jadra post pandemickej obnovy ekonomiky a spoločnosti.

 7. Nový začiatok

  S ústupom pandémie COVID-19 sa program SIA vracia do prezenčnej formy po celom svete. Pokračuje expanzia do 4 nových krajín – Demokratická republika Congo, Nemecko, Slovinsko a Ukrajina, a vďaka spusteniu celého radu nových formátov dosahuje nečakané výsledky.

 8. Transformačný rok

  SIA uvádza hybridný formát a aj za čias vojny, konfliktov a krízy funguje v 18 krajinách sveta. 160 víťazov a alumni sa stretáva vo Viedni na SIA Summite, ktorý je prvým od vypuknutia pandémie a tiež najväčším v histórii celého programu.

Local History

 1. Prvý ročník SIA na Slovensku

  Social Impact Award prichádza na Slovensko s lokálnym partnerom Rozbehni Sa! a je tak treťou krajinou v medzinárodnej histórii SIA.

 2. Nový organizačný tím

  Po 5 úspešných rokoch preberá implementáciu programu SIA organizácia Mladiinfo Slovakia a pomáha 10 tímom posunúť ich nápady na vyššiu úroveň.

 3. Osveta po celom Slovensku!

  Coworking Cvernovka preberá implementáciu programu SIA a rozširuje svoj záber do všetkých kútov Slovenska.

Náš tím

Náš tím neustále pracuje na zlepšovaní kvality programu tak, aby bol čo najväčším prínosom pre účastníkov.

Zoznámte sa s naším tímom

Prečo sme tu?

Naša práca a snaha stojí na silnej misii a vízii, ktorá sa prelína všetkým, čo robíme.

Naše poslanie

Náš dopad

Od roku 2009 má SIA dopad na ticíce mladých aktívnych ľudí vo viac ako 25 krajinách.

Zistiť viac