1. Domov
 2. Program
 3. O prihlasovaní

Prihláste sa do SIA

Náš inkubačný program vám poskytne všetky potrebné zdroje a podporu na to, aby ste premenili váš nápad na úspešný biznis. Máme však obmedzený počet miest, preto nezabudnite vyplniť svoju prihlášku včas. Tá pomôže našej odbornej porote vybrať tie najsľubnejšie projekty na základe nasledujúcich kritérií – potenciál dopadu, stupeň inovácie a realizovateľnosť.

Postupujúce projekty, získajú široké spektrum príležitostí ako:

– Mentoring, podporu expertov a expertiek, posúdenie biznisového a dopadového modelu, prototypovanie nápadu a tvorba prvých zákazníkov.
– Šancu vyhrať cenu Social Impact Award, ktorá zahŕňa finančnú odmenu a vstupenku na medzinárodný SIA Summit.
– Prepojenie s medzinárodnou komunitou, ktorá je zložená z viac ako 1000 sociálnych inovátorov naprieč 25 krajinami sveta.

Výberový proces

 1. Splnenie podmienok

  Náš interný tím prejde všetky prihlášky, aby sa uistil, či spĺňajú potrebné kritériá.

 2. Výber poroty

  Naša porota zložená z odborníkov zo súkromného, neziskového i verejného sektora posudzuje všetky prihlášky na základe našich hodnotiacich kritérií.

 3. Vyhlásenie finalistov

  Náš tím vyhlási finalistov, ktorí postupujú do inkubačného programu SIA prostredníctvom verejne dostupného online streamu.

 4. Spätná väzba

  Náš tím poskytne všetkým uchádzačom (nielen finalistom) spätnú väzbu k ich prihláške.

Zoznámte sa s porotou

Naša lokálna porota zaisťuje postup tých najsľubnejších projektov do inkubačného programu SIA.

Chcem spoznať porotu

Kto sa môže do programu SIA prihlásiť?

Vďaka dodržiavaniu jasných prihlasovacích kritérií sme schopní napĺňať naše poslanie, ktorým je pomáhať mladým ľuďom pri ich prvých krokoch vo svete sociálneho podnikania. Žiadatelia musia spĺňať nasledujúce kritériá:

1. Aby sme zaistili, že skutočne pomáhame mladých ľuďom, musí aspoň jeden člen tímu spĺňať vekovú hranicu od 15-30 rokov (vrátane)

2. Vítame nápady, ktoré ešte neboli zrealizované, ako aj nápady v počiatočnom štádiu vývoja. Nápady v skorej realizácii však možno predkladať len vtedy, ak bol projekt založený po 1. januári minulého roka.

3. Žiadatelia s projektom nedostali v minulosti formálne financovanie. Jedná sa o formálne granty či investície (peniaze z vyhraných súťaží, granty, dotácie, investície atď.), ktoré prekračujú čiastku 6000 €. Projekty, ktoré financovanie nad túto sumu dostali bohužiaľ do inkubácie prijať nemôžeme.

4. Ak ste sa hlásili už minulý rok, radi vás opäť uvidíme, avšak iba s novým nápadom či projektom. Ten starý vám bohužiaľ neprijmeme.

Skúsenosti prihlásených

 • SIA pomáha zrealizovať to, čo máš ešte len na papieri alebo v hlave. Vďaka skvelému mentorovi som myšlienku previedla do reality. Najlepšie ale je, že tam to nekončí. Naučil ma postupovať krok po kroku a dnes môžem samostatne posúvať projekt ďalej a ďalej.

  Finalist Anna Nekola Zakladateľka Cestujeme INAK
 • SIA Slovakia nášmu projektu swapnito poslúžila najmä ako inšpirácia a „potvrdenie“ toho, že tento projekt má potenciál na tvorenie pozitívneho dopadu. Odkedy sme sa zúčastnili SIA, pravidelne organizujeme udalosti v Piešťanoch a rozširujeme druh aktivít, ktoré ponúkame našim účastníkom. Mimo toho, participácia na udalostiach SIA boli pre nás nielen edukačne prínosné, ale taktiež veľmi príjemným miestom na strávenie času počas leta.

  Finalist Christopher Svitok Zakladateľ swapnito

Časová os

 1. Otvorenie prihlášok

  Vaša cesta začína práve tu. Pošlite nám svoju prihlášku do inkubátora SIA.

 2. Uzávierka prihlášok

  Prihlasovanie je uzavreté. Je čas pustiť sa do posudzovania prihlášok a výberu tých najlepších projektov a finalistov.

 3. Vyhlásenie finalistov

  Vyhlásenie tohtoročných finalistov a finalistiek programu prostredníctvom verejne dostupného online streamu.

 4. Spätná väzba

  Pre tých, ktorí nepostúpili do inkubátora cesta nekončí. Všetkým žiadateľom poskytneme spätnú väzbu a tipy, ako s nápadom či projektom naložiť ďalej.

Naši partneri