1. Domov
  2. Príbehy
  3. Máme desať finalistov

Máme desať finalistov

Začnime hneď tak trochu retrospektívne. Na konci mája sme z 52 prihlásených nápadov, ktoré nám dávali zmysel a boli by sme radi, keby na Slovensku fungovali, vybrali 20 semifinálových projektov. […]

Začnime hneď tak trochu retrospektívne. Na konci mája sme z 52 prihlásených nápadov, ktoré nám dávali zmysel a boli by sme radi, keby na Slovensku fungovali, vybrali 20 semifinálových projektov.

Potom, v priebehu júna sme sa osobne stretli so zástupcami tímov a snažili sme sa im odovzdať znalosti o tom, ako otestovať ich nápad v minimálnom čase a s takmer žiadnymi náklady.

Ostatných pár týždňov sme naše tímy otravovali, ale samotná práca pri tvorbe prototypov, hľadaní tej správne cieľovej skupiny a testovaní ich riešenia, bola na nich.

Z vybraných 20 tímov postupne niektoré odpadli. Nedostak času, zdravotné komplikácie či iné priority boli jednými z dôvodov. Niektoré tímy, aj to sa stáva, zistili, že ich riešenie momentálne na trhu nemá miesto, prípadne neprináša dostatočnú inováciu a len ťažko by si hľadalo svojich zákazníkov.

Po minulom týždni už máme tímov len 10. Našli sme 10 finalistov, ktorí majú pred sebou perné týždne. Dostanú ďalšie workshopy zamerané na konkrétne funkčné znalosti, budú musieť naďalej posúvať svoj projekt a tiež sa pripraviť na finálnu prezentáciu pred porotou.

Finále je na programe v utorok 3.10., klasicky v Impact Hub Bratislava. Začneme o 18:30 a skončíme, ehm, podľa toho, ako sa nám bude chcieť networkovať.

Vidíme sa!