1. Domov
  2. Príbehy
  3. Máme za sebou už aj Prototyp kemp

Máme za sebou už aj Prototyp kemp

Už je to viac než týždeň, čo sme sa stretli v tohtoročnej verzii Social Impact Award inkubátora už druhý raz. Znova v sobotu, znova v Impact Hub Bratislava, znova s […]

Už je to viac než týždeň, čo sme sa stretli v tohtoročnej verzii Social Impact Award inkubátora už druhý raz.

Znova v sobotu, znova v Impact Hub Bratislava, znova s maximálnou dávkou energie a odhodlania. Téma však bola iná.

Tvorba prototypu, teda prvej verzie produktu, ktorú môžeme ponúkať rýchlo a spoľahlivo, ale pritom je jednoduchá na výrobu a prvotný predaj. Pozerať sa na problém práve takouto optikou je veľmi dôležité práve pre agilitu a schopnosť prispôsobiť sa zmenám, ktoré si trh vyžaduje.

Takmer každý človek dnes žije online. Inak to nie je ani v prípade firiem. Dá sa povedať, že každá firma potrebuje fungovať online a mať dohľadateľné informácie. Výnimky, ako vždy, len potvdrzujú pravidlo.

Účastníci kempu ho ohodnotili v priemer na 8.9 bodov z maximálneho počtu 10. Viac než polovica z nich dala kempu dokonca plný počet 10 bodov.

S takýmto hodnotením sme veľmi radi, avšak chceme aj prototypovací kemp stále zlepšovať. Aj preto sme sa účastníkov spýtali, čo sa im páčilo najviac, čo sa naučili a akým spôsobom by sme ho mohli nabudúce urobiť ešte lepšie?

Pomohli nám rady – odporúčané zásady pri tvorbe testovacieho webu a ohľadom zacielenia FB kampane.
Keďže stále produkt vyvíjame a nemáme v ňom celkom jasno, tento workshop nám pomohol v rozmýšľaní o ňom a jeho vývoji. Ujasnili sme si definíciu zákazníka a to, čo je vlastne náš produkt.
Všimli sme si, že ostatné tímy potrebujú pomoc pri tvorbe prieskumov, kde my vieme byť nápomocní.

Čo ďalej?

Pred nami je leto. Pre mnohých dva mesiace uhorkovej sezóny a sladkého oddychu. Pre nás a hlavne naše tímy tvrdá drina na ich projektoch. Práve nasledujúce týždne ukážu, kto z nich sa naozaj chce prebiť na trh a ktorý produkt má potenciál uspieť.

Stretneme sa s našimi tímami osobne v druhej polovici augusta, kde dostanú možnosť odprezentovať výsledky svojej práce a my vyberieme 8-12 finalistov, s ktorými natočíme prezentačné videá pre hlasovanie o cenu sympatie.