“Ako tím sme začali hľadať úplne niečo nové z IT, čo by zlepšilo svet“. Stretni startup Speekle už 18. februára v Impact HUBe.
Spoločensky prospešné nápady nemusia byť nudné. Môžu byť dokonca hrou. Taký nápad si na seba dokáže zarobiť, prináša pozitívnu zmenu aj zábavu. Takým nápadom je Speekle. Jeho tvorkyňu Veroniku Štrbákovú […]
Spoločensky prospešné nápady nemusia byť nudné. Môžu byť dokonca hrou. Taký nápad si na seba dokáže zarobiť, prináša pozitívnu zmenu aj zábavu. Takým nápadom je Speekle. Jeho tvorkyňu Veroniku Štrbákovú stretneš na našom Kick-Off podujatí.
Ŕrrr, Šššš… Slovenčina nie je najľahšia nielen pravopisom, ale aj výslovnosťou. Až 78% detí trpí rečovými poruchami. Tie je potrebné odstrániť v predškolskom veku, aby neskôr nedochádzalo k problémom v učení alebo k šikane na škole. Tento problém doslova hravo rieši slovenský startup Speekle – inovatívne softvérové riešenie rečových porúch pre deti.
Pomocou hier a online cvičení sa stáva precvičovanie správnej výslovnosti pohodlnejšie a zábavnejšie – bez stresu pre dieťa aj rodiča. Webová aplikácia ponúka aj jednoduchý spôsob, ako na predcvičovanie dozerať, čím získate systematickosť a lepšie výsledky.
Navštív ich web a precvič si sykavky [s] a [š] s trpaslíkom Goldym alebo sa nauč zvukovú diferenciáciu s papagájom Squakom.
Všetko to začalo na Fakulte informatiky a informačných technológií STU.
Speekle nevznikol ako väčšina slovenských start-upov. Veronika Štrbáková, Peter Demčák, Miroslav Šimek a Ondrej Galbavý sa spoznali vďaka súťaži Microsoftu – Imagine Cup. Prihlásili sa zvlášť, no vzišiel z toho zohratý tím a nápad, ktorý zabodoval. Už ako študenti získali ocenenie Podnikateľský nápad roka 2013 a dnes sú skvelým príkladom rozbehnutého spoločensky prospešného podnikania. Ako sa im darí? Príď na Social Impact Award k nám do Impact HUBu 18. februára a pokecaj s nimi naživo.
Veronika Štrbáková a Speekle v troch Q&A:
SIA: Čo vás ženie vpred?
Správy od ľudí, ktoré sem-tam dostaneme a v ktorých sa nachádza chvála na našu prácu a povzbudivé slová, aby sme v našej práci pokračovali.
SIA: Čo by ste robili, ak by ste zdedili 1 000 000??
Vrazila by som ich do svojej firmy a najala by som ďalších programátorov, ktorí by mi pomohli vyvinúť množstvo ďalších hier.
SIA: Akú jednu vec ste zistili počas rozbiehania, o ktorej ste predtým nevedeli?
Že podnikať v našom štáte tak, aby ste boli podľa zákonov, je niekedy ťažké 🙂