• Ako sa darí víťazom

  Ocenené projekty prešli letným inkubačným programom. Ten okrem finančného grantu vo výške 2500€ obsahoval expertné konzultácie, členské v kretívnom priestore The Spot a prístup do e-learningu od Rozbehni sa!

  Ekočističky

  IMG_4590 LR

  Chalani z Liptova postavili počas leta dve nové ekočističky v Košiciach a Kráľovej lehote. Pracujú na vytvorení prototypu 2.0 ekočističky a získaní potrebných certifikátov. Počas leta si dohodli niekoľko ďalších realízácií. V rámci konzultácií sa im snažíme pomôcť s vytvorením predajnej a marketingovej stratégie. Aktuálne informácie sledujte na https://www.facebook.com/EkologickeCistiarne

  Karma Recharger

  IMG_4430 LR

  Košický projekt odmeňujúci dobrovoľnícke skutky virtuálnou karmou plánuje svoju beta verziu spustiť koncom tohto roka. Podarilo sa im vytvoriť vkusnú identitu projektu a dohodnúť intenzívnu spoluprácu s mestom a lokálnymi organizáciami. Aktuálne prebiehajú finálne ťahy aplikácii. S projektom sme konzultovali stratégiu spustenia a otestovania prototypu. Aktuálne novinky môžete sledovať na https://www.facebook.com/karmarecharger.

  Autsours

  IMG_4402 LR

  Bratislavský tím po úvodnom prieskume upustil od pôvodnej myšlienky outsourcovania práce od zamestnancov korporácií. Aktuálne pracujú na myšlienke prepojenia chránených dielní s firemnou klientelou. Ich víziou je pomôcť chráneným dielňam vytvárať produkty a služby, ktoré korporácie potrebujú. Autsourákom pomáhame s definovaním biznis modelu a testovaním prototypu ich služby. Ich ďalšie kroky môžete sledovať na https://www.facebook.com/autsours.

  Ocenené projekty 2013

  Sme v kontakte aj s ocenenými tímami z predchádzajúceho roka. Prinášame krátky update o ich činnosti.

  EyeBlink – softvér podporujúci prirodzené žmurkanie pri práci s PC
  Zakladateľ Andrej aktuálne šéfuje tímu 5 vývojárov. Počas posledného roka podstatne vylepšili algoritmus na detekciu žmurkania. Najväčšou bariérou sú nepresnosti v algoritme detekcie tváre a očí, ktorý musia upraviť.

  Quirect – webový nástroj pre tvorbu videopohovorov
  Tímu okolo Mateja a Tomáša sa podarilo vystavať funkčný prototyp aplikácie a získať prvých testovacích klientov a strategického partnera. Z osobných dôvodov sa zakladatelia rozhodli projektu ďalej nevenovať a celé riešenie predať tretej strane.

  GetFarmer – mobilné riešenie spájajúce ľudí s farmármi
  Vďaka účasti v Social Impact Award sa im podarilo založiť firmu ponúkajúcu IT riešenia. getFarmer aplikácia je jedným z portfólia projektu na ktorom pracujú a zaťujú biznis model fungovania služby.

  Farmama – sprievodca farmárčením v meste
  Projekt Farmama odpočíva. Dôvod je prozaický. Obaja zakladatelia sú v zahraničí kde sa venujú iným start-up projektom.