Aké boli Social Startup Days 2017?
Každý rok prinášame v rámci Social Impact Award niekoľko noviniek, snažíme sa inovovať vzdelávacie procesy a priniesť pridanú hodnotu nielen pre účastníkov našej súťaže, ale tiež pre širšiu verejnosť, ktorá […]
Každý rok prinášame v rámci Social Impact Award niekoľko noviniek, snažíme sa inovovať vzdelávacie procesy a priniesť pridanú hodnotu nielen pre účastníkov našej súťaže, ale tiež pre širšiu verejnosť, ktorá sa môže zapojiť do našich aktivít. Minulý rok to boli prednášky na vysokých školách, ktoré organizovali naši ambasádori dokopy v ôsmich slovenských univerzitných mestách.
Tento rok sme chceli niečo nové a vymysleli si Social Startup Days. Sériu celodenných podujatí v Banskej Bystrici, Košiciach a Bratislave. Nebola to teda len prednáška, ale výživný program rozložený do celého dňa, kto ponúkal niekoľko možností, ako sa posunúť.
Že sme ponúkli mix rôznych formátov, sme už spomenuli. Vymysleli sme 3 hlavné formáty, vďaka ktorým sme mohli osloviť širšie publikum a zároveň zapojiť ľudí v každej fáze pracovného, študentského či podnikateľského života.
Hlavným bodom programu bol vždy workshop, ktorí ponúkol zmes teórie aj praktických cvičení. Jeho úlohou bolo prinútiť účastníkov zamyslieť sa nad tým, ako by vyzeral ich vysnívaný projekt, ku ktorému ich to najviac ťahá a zároveň im ukázať, ako nápad na takýto projekt jednoducho a rýchlo zvalidovať.
Popri workshope sme urobili aj mini-prednášky, ktoré boli na jednej strane pozvánkou na workshop, malou ochutnávkou jeho obsahu a zároveň sme na touto krátkou prednáškou chceli mladých ľudí informovať o možnostiach, ktoré im Social Impact Award prináša.
Počas celého dňa sme zároveň ponukáli možnosť konzultácie svojho projektu, o ktoré bol veľký záujem, takže dúfame, že sa pretaví aj v zapojených projektoch do SIA. Tieto konzultácie mali pomôcť záujemcom vylepšiť svoj nápad a dať im externý pohľad, ktorý možno ako rozbiehači nevnímajú. Ak ste však takúto konzultáciu nestihli, stále tak môžete urobiť už v stredu 17. mája, osobne v Bratislave alebo online.
Večer sme zakončili neformálnym stretnutím dobrorozbiehačov. Mohli sme tak nechať doma počítače a canvasy, vymeniť ich za pivko či kofolu a navzájom zdieľať skúsenosti z rozbiehania projektov či akýkoľvek iných oblastí. Neformálne prostredie bolo tým správnym katalyzátorom.
Social Startup Days sa nám podarilo úspešne zorganizovať aj vďaka podpore Nadačného fondu Accenture a našim lokálnym partnerom Oikos Bratislava, Zadobe a AZU. Celkovo sa nám koncept osvedčil, aj keď sme sa samozrejme naučili a zistili sme veľa vecí, ktoré sme mohli urobiť lepšie. Všetky sme si však zapísali a budeme sa ich snažiť nabudúci rok ešte vylepšiť.