• Na Social Impact Award Kick-Off stretneš aj startup Eyeblink!

  Eyeeblink je komplexná starostlivosť o zdravie očí pri práci s počítačom. Využíva webkameru na meranie frekvencie žmurkania človeka a podľa nej sleduje zdravie očí. S týmto nápadom prišiel mladý Slovák Andrej Fogelton.

  Poznáš to, sedíš za compom, pozeráš do mobilu, prídeš domov a sadneš si za notebook. Pozeráš filmy, pracuješ na vlastnom biznise či dorábaš zameškané tasky do práce a školy. To všetko si žiada svoju daň – a nielen psychickú 🙂

  Zdravý človek žmurkne 10 až 15-krát za minútu. To udržuje tvoje oči chránené, hydratované a zdravé. Pri práci za monitorom sa však reflex žmurkania vytráca. Mnoho ľudí dnes preto trpí tzv. syndrómom suchých očí. Prejavuje sa ich únavou, svrbením a začervenaním.

  Andrej prišiel s jednoduchým riešením, ako tomu predchádzať. Jeho aplikácia Eyeblink sleduje vďaka webkamere tvoje oči a v prípade zníženia frekvencie žmurkania ťa hravo upozorní. Ponúka ti zrozumiteľný prehľad ako tvoje oči na tom počas práce za počítačom vlastne sú.

  Andrej vyhral Social Impact Award Slovensko 3 roky dozadu, odvtedy si o ňom mohol počut a stretnúť ho aj na TECH INNO DAY 2015. Príď 18. februára do Impact HUBu na Kick -Off a dozvieš sa, ako sa mu darí, aké to je, mať vlastný rozbehnutý projekt už popri škole a ako ti vieme pomocť k nakopnutiu toho tvojho nápadu.

  Andrej Fogelton v troch Q&A:

  SIA: Čo ťa ženie vpred?
  Chcem v živote niečo dokázať a získavať skúsenosti.

  SIA: Čo by si robil, ak by si zdedil 1 000 000€?
  Kúpil si byt, investoval do podnikania, zamestnal si ľudí a začal vývoj aj na ďalších projektoch plus 10 percent na charitu.

  SIA: Akú jednu vec si zistil počas rozbiehania, o ktorej si predtým nevedel?
  Je lepšie nevedieť, čo všetko sa za rozbiehaním skrýva, keby som vedel, čo všetko ma čaká, neviem či by som do toho druhý krát išiel. 🙂