• Od validácie k testovaniu. Finalisti Social Impact Award si odskúšali svoje nápady v praxi.

  Desiatka finalistov sa cez prvý letný Bootcamp stretla v Impact HUBe a začala makať na posunutí svojich podnikateľských nápadoch. Rýchlokurz Lean Canvasu vystriedalo testovanie svojho nápadu – v realite na ľuďoch. Cieľom bolo získať feedback od 10 predstaviteľov cieľovky a vďaka ich názorom sa vedieť pozrieť na budúci produkt či službu očami zákazníka.

  Testing je jednou z najdôležitejších súčastí biznisu. Mnoho tímov začína s prípravou legal dokumentov, zakladaním s.r.o.- čiek, marketingom a zabúda pritom na prvotnú vec – zistením, či je o jeho riešenie vôbec záujem.

  “Vymyslieť biznis nápad je jednoduché, ale nikto sa nezamýšľa nad tým, že nápad treba otestovať, čo nie je jednoduchý proces. Možnosť zistiť ako našu službu otestovať a vylepšiť považujeme za ďalší prínos ktorý nám tento víkend priniesol. A čo je dôležité, otestovať ho v malom a za málo. Príjemná atmosféra, inšpirujúci ľudia a spoznanie ostatných členov tímu boli pre nás už len pomyselnou čerešničkou celého víkendu. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie 🙂 “ Bake & Enjoy

  Úvodný kemp nás naučil mnoho vecí a otvoril nám oči v rámci rozbiehania biznisu – v tom správnom slova zmysle. Vďaka týmto dvom dňom sme si uvedomili, aké je veľmi dôležité urobiť najskôr otestovanie – či vôbec bude o náš produkt a naše služby záujem.” Sweet Motivation

  Aké to je – rozbehúť social business?

  Lepšie ako stokrát mudrovať je raz zažiť. Tímy sme preto vzali priamo do jednej takejto prevádzky – Dobré&Dobre. Podporili sme tak tento skvelý koncpet a naši finalisti sa priamo od spoluzakladateľa Peťa dozvedeli jeho osobné skúsenosti.

  Ďalšia challenge

  Tímy si do budúceho campu mali zadať ciele a niektoré sa výzvy nezľakli. Zdieľané žlté bicykle, ktoré poznáš z Kežmarku, sa tento mesiac pokúsia pripraviť si prieskum v TOP 10 mestách v SR ohľadom ceny MHD a počtu obyvateľov, aby tak vedeli určiť, aká početná cieľovka tam na nich čaká. Za cieľ si určili nastavenie kalkulácie, vstupných investícií a ročných nákladov na rôzne počty bicyklov a vytvoriť vlastný cenník služieb.

  Uvidíme, čo z toho sa im podarilo už 26. júla na ďalšom letnom campe.

   

Comments are closed.