• Odštartovali sme letný SIA inkubátor

  A máme pred sebou ťažké dva mesiace!

  Teda samozrejme, nie hlavne my, ale naše prihlásené tímy, ktoré postúpili do inkubátora a majú nasledujúce dva mesiace na to, aby ukázali, že na to majú. Musia ukázať silu svojho nápadu, kvality tímu a zároveň otestovať svoj nápad a nájsť prvých zákazníkov ochotných zaplatiť za produkt či službu.

  Inkubátor sme oficiálne odštartovali minulú sobotu, 10.6., Biznis model kempom. Prešli sme si s našimi tímami základné body naštartovania nápadu a pretavenia ho do fungujúceho projektu.

  V prípade našich tímov je väčšina z nich rozbiehačmi na základnej čiare v bode nula.

  Hneď na začiatku si tímy vyplnili rozbiehačský canvas, ktorý im pomohol nájsť odpoveď na základné, ale veľmi dôležité informácie o tom, kto by mal byť ich zákazníkmi, aké sú výhody ich riešenia, či prečo sú lepší než konkurencia.

  Ďalej vytvorili základný demo slide, ktorý bude slúžiť na získavanie spätnej väzby od potenciálnych zákazníkov a tiež sa naučili pracovať s biznis kalkulačkou, ktorá im jednoducho a rýchlo povedala, či môže byť projekt finačne rentabilný.

  Začiatok tak máme za sebou. Nasledujúce dva týždne strávia tímy so svojimi potenciálnymi klientami. Ich úlohou bude zrealizovať zákaznícky prieskum a niekoľko krát ho zopakovať.

  Potom sa spoločne stretneme na Prototyp kempe, už 24.6., teda znovu v sobotu.

Comments are closed.