• Otvorili sme Impact Academy

  Si študent, chceš začať podnikať, a zároveň pomáhať svetu okolo seba? Vo vzdelávacom programe Impact Academy ti pomôžeme tvoj nápad realizovať.

   

  Podnikanie so srdcom

  Úspešne podnikať dnes môžeš aj v spoločensky prospešnej oblasti. Práve na podporu sociálneho podnikania vznikla Impact Akadémia, vzdelávacia platforma, kde sa naučíš všetko dôležité o rozbiehaní biznisu úplne od nuly.

  O účasť v pilotnej časti Impact Academy sa nám prihlásilo veľa záujemcov. Spomedzi množstva podnetných nápadov sme vybrali 7 tímov, ktoré dostali príležitosť absolvovať 2-mesačný vzdelávací program. Za tento čas vyzvŕtame všetky vybrané projekty, aby sme spolu overili ich potenciál a vychytali slabé miesta.

  Pripravení na biznis za 60 dní

  Člen Impact Academy získava pro bono konzultácie od expertov z oboru, účasť na biznis seminároch, prístup k e-learningovým materiálom a networking s komunitou rozbiehačov. Všetko tak, aby po 60 dňoch vedel samostane nakopnúť svoj biznis.

  Akadémiu sme odštartovali Biznis model seminárom. Naučili sme sa tu, ako dostať svoj nápad z hlavy von a naplánovať prvé kroky, bez ktorých sa v podnikaní nepohneme.

  A kto sú ľudia, ktorí testujú nielen svoje nápady, ale aj našu Impact Akadémiu?

  Predstavujeme vám 7 vybraných tímov:

  • AquaGrow // mini ekosystém zameraný na pestovanie zdravých vzdelávacích návykov
  • GiverPlugin // donorský plugin pre e-shopy s možnosťou výberu príjemcu daru
  • ChemPlay // stolová hra anorganickej chémie pre základné školy
  • Kreatívne sety // zásielkovy obchod krabičiek “urob si sám” pre deti
  • Octago parky // budovanie parkov a komunít pre cvičenie s vlastnou váhou
  • Prvé groše // rozvoj podnikavosti vlastných deti pre otcov
  • Varimsbabkou.sk // variace workshopy s babičkami organizované ich vnúčatami

  timy

   

  A aké boli reakcie po prvom seminári?

  Martinovi z Prvé Groše prišlo komické, ako s nadšením dokázali mentori hovoriť aj o pečení koláčov na úrovni biznis plánu. „Za mňa 15 bodov z 10, oplatilo sa počkať na záver“, komentoval. „Pre mňa bol seminár jeden z najpodnetnejších dní za posledné roky. Som ozaj happy, ze som dostal túto šancu“, zhodnotil Filip, ktorý v Impact Academy rozvíja myšlienku GiverPlugin.

   

  Aj my sme happy, že Akadémia fičí a pomáha. Držíme palce, Rozbiehači!