• Poznáme víťazov Social Impact Award 2015!

  Čo prevratné priniesli projekty, ktoré tento rok zvíťazli v Social Impact Award? Predstavili nápady so silným spoločenským dopadom, premysleli ich udržateľnosť a na zabehané témy sa dokázali pozrieť inovatívne. Tieto tri kritéria posudzovala odborná porota v prihlásených projektoch. Z radu ambiocióznych myšlienok sa víťazných priečkach umiestnili projekty ChemPlay, Quake resQ a Leapkin, cenu sympatie získal projekt OCTAGO.

  Nude na hodinách chémie odzvonilo!

  Anorganická chémia už nebude len o teórii, vzorcoch a tabuľkách. ChemPlay je nová didaktická hra na jej zábavné a príťažlivé učenie. Hráči interaktívne spoznávajú chemické prvky, zbierajú ich a skladajú z nich zlúčeniny. Hra bola testovaná priamo na vyučovacích hodinách, a to s vysoko pozitívnymi ohlasmi!

  ChemPlay

   

  Ako neskončiť otrasený?

  Katastrofické filmové scenáre, kde minúty rozhodujú o živote a smrti, nás neraz budia spotených zo sna. Tím Quake resQ vyvinul zariadenie Qbox, ktoré dokáže merať predotrasy zemetrasenia, včas varovať pred ohrozením, a dokonca vypnúť plyn či elektrinu u nás doma. Ročne zomrie na následky zemetrasenia na svete priemerne 63.000. Tieto vysoké čísla môžu byť minulosťou.

   1798684_822529981129505_1735082883916380372_n

   

  Hra, ktorá nepozná fyzické obmedzenie

  Spojenie príjemného s užitočným nie je len fráza pri novom hernom systéme LeapKin. LeapKin je hra pre pacientov s pohybovými obmedzeniami. Tí sa môžu bez obmedzení nielen zahrať s ďalším pacientom, zdravým kamarátom, rodičom alebo súrodencom, ale cez systém získať štatistiky, ktoré slúžia ďalej terapeutovi. Vo výsledku človek získa nové priateľstvá a odporúčania pre lepšie zdravie.

  LeapKin

   

  Posilňujte telo na čerstvom vzduchu

  V hlasovaní ľudu zvíťazil v súťaži projekt OCTAGO. Tím športových nadšencov buduje v mestách ihriská na cvičenie s vlastnou váhou a pomáha aktivizovať miestnu komunitu obyvateľov. Neradi sa potíte v posilňovni? Keď OCTAGO príde aj do vášho mesta, už niet výhovoriek, prečo nebyť fit!

  OCTAGO

  A čo ďalej?

  Víťazov Social Impact Award 2015 čaká letný inkubačný program od Rozbehni sa! a štartovná finančná odmena od Nadácie Slovenskej sporiteľne vo výške 1500€. Našim tímom držíme palce pri neľahkej práci, priebežne vás budeme informovať, ako sa im darí nápady rozvíjať.