• Social Impact Award: Vyhral projekt „Farmárčenie na balkóne““

  Víťazným projektom iniciatívy Social Impact Award za rok 2013 sa stal Farmama – sprievodca farmárčením v meste. Ide o založenie informačného portálu o farmárčení na balkóne. Cieľom Social Impact Award je podporiť mladých ľudí pri rozbiehaní spoločensky prospešných biznis nápadov. Slávnostné vyhlásenie ocenených sa uskutočnilo 13. mája v Bratislave, generálnym partnerom projektu je Nadácia Slovenskej sporiteľne.

  O druhé miesto sa podelili projekty Eyeblink, ktorý vďaka detekcii a analýze frekvencie žmurkania pri práci za počítačom pomáha chrániť oči ľudí a Quirect – online video služba, ktorá uľahčuje prácu pri realizovaní pracovných pohovorov. Víťazom hlasovania ľudu sa stal projekt getFarmer – webová aplikácia, ktorá približuje ponuku farmárov ľuďom v ich okolí.

  Najlepšie projekty získali od Nadácie Slovenskej sporiteľne štartovací kapitál spolu 9 000 eur na ich rozbehnutie. Okrem finančnej odmeny dostanú víťazné tímy letné členské v kreatívnom priestore The Spot a intenzívny mentoring od partnerov Rozbehni sa!. O troch ocenených projektoch rozhodla odborná porota zložená zo skúsených slovenských podnikateľov, štvrtý projekt bol nominovaný na základe online hlasovania na internetovej stránke projektu.

   

  sia_winners

  Koncept Social Impact Award vznikol v roku 2009 v Rakúsku ako iniciatíva Centra pre inovácie a podnikanie Viedenskej univerzity a s podporou nadácie Erste. Iniciatíva bola oficiálne spustená v januári 2013 v Bratislave. Na Slovensku sa uskutočnila po prvýkrát, po Rakúsku, Rumunsku a Čechách sme sa tak stali štvrtou zúčastnenou krajinou. Vo všetkých štyroch krajinách sa podarilo pozbiera rekordných 172 nápadov na podnikanie so spoločenským prínosom, čo je zatiaľ najviac za celú históriu súťaže. Na Slovensku súperilo 31 prihlásených projektov. Najviac projektov bolo už tradične prihlásených v Rakúsku, kde súťaž odštartovala ešte pred piatimi rokmi.