• Stretni sa s chalanmi, ktorí vyhrali SIA, Impact Inkubátor aj Študentskú podnikateľskú cenu 2015. Stretni OCTAGO!

  Celé to sa to rozbehlo zhruba pred 3 rokmi. Partia chalanov začala cvičiť na detských preliezkach. Namotali sa vtedy na vyrysovaných černochov z Bronxu, ktorí dávali neuveriteľné veci na obyčajnom zábradlí, či stojanoch na bicykle. Postupne sa k nim pridávali ďalší a v Piešťanoch sa tak rozrástol na Slovensku ešte stále nový druh cvičenia vlastnou  váhou – kalanestika.

  Mesto sa nadchlo aktivitami, ktoré dokázali zorganizovať a s ich veľkou podporou do pol roka vznikol jeden z top workout parkov na Slovensku. Na otváracej akcii ktorú chalani organizovali, ich oslovili predstavitelia z iných miest, že by mali záujem o podobný workout park u nich. “Vtedy nám skrsla myšlienka premeniť naše hobby na podnikanie.”

  “Life matters”

  Čo to teda ale robia? OCTAGO nie sú len ihriská. Projekt sa skladá z viacerých aktivít navzájom prepojených a podporujúcich sa. Všetky rozvíjajú aktívny životný štýl a zdravie. Pretože práve na tom im záleží. S výstavbou prvého parku začali niekedy v marci 2015 a koncom novembra už stál deviaty. Z toho 3 z nich majú v Chorvátsku a jeden v Rakúsku. Na tento rok majú plány ešte väčšie. 

  Okrem špeciálnych technických inovácií, vďaka, ktorým sa práve OCTAGO ihriská inštalujú jednoduchšie a komlexnejšie, vytvárajú chalani sprievodné aktivity, tréningy a workcampy. Budujú aktívnu komunitu. A popri tom stíhajú aj benefičné akcie alebo workshopy na školách. Širia tak myšlienku zdravého pohybu na vzduchu medzi najmladších a dávajú im skvelý vzor.

  Minulý rok sa im naozaj darilo, po umiestnení medzi víťazmi Social Impact Award vyhrali aj Študentskú podnikateľskú cenu a koncom roka dokončili účasť v 3-mesačnom intenzívnom programe Impact Inkubátor – svojim víťazstvom.

  Aj chalanov  stretneš na Kick Off podujatí v našom Impact HUBe už 18. februára 🙂

  OCTAGO v 3 Q&A:

  SIA: Čo vás ženie vpred? 
  Octago: Vpred nás ženie vízia, že budujeme niečo fyzické, čo tu po nás zostane. Budujeme miesta, kde ľudia trávia voľný čas a prispievajú svojmu zdraviu. Dokážeme tak ovplyvniť vzťah k pohybu mladej generácie.

  SIA: Čo by ste robili, ak by ste zdedili 1 000 000€? 
  Octago: Ak by sme zdedili milión ,pravdepodobne by sme si na týždeň dali pauzu a zregenerovali a potom začali budovať ihriská pre školy zdarma. To je našim cieľom cez náš nový program Rozhýb Svoju Školu. Zároveň by sme uvažovali o investícii do novej technológie výroby a výstavby, ktorá by znížila náklady a čas na zostavenie.

  SIA: Akú jednu vec ste zistili pocas rozbiehania, o ktorej ste predtým nevedeli?

  Octago: Je neskutočne dôležité detailné plánovanie aktivít a rozpočtu na ne. Ak si človek nedá pozor, vedia sa nakopiť naklády s ktorými nerátal a to potom mení celý priebeh. Dopredu zvážiť možné alternatívny a mať všetko v číslach je na nezaplatenie.