• Študenti môžu za spoločensky prospešné nápady vyhrať až 2500 eur

  Tri najlepšie nápady v oblasti spoločensky prospešného podnikania môžu v medzinárodnej súťaži Social Impact Award i tento rok získať finančnú odmenu 2500 eur, ako aj atraktívne možnosti profesionálneho mentoringu a napojenia na investorov.

  Social Impact Award 2014 hľadá mladých ľudí, študentov vysokých či vyšších odborných škôl, ktorí majú nápad, ako udržateľne, inovatívne a kreatívnou cestou riešiť spoločenské a ekologické problémy okolo seba. Prihlasovanie je možné do 15. apríla 2014 prostredníctvom webovej stránky socialimpactaward.sk/prihlaska.

  Víťazné môžu byť až tri projekty. Dva vyberá odborná porota a o treťom rozhoduje verejnosť v internetovom hlasovaní. Autori najlepších projektov získajú finančnú odmenu 2500 eur od Nadácie Slovenskej sporiteľne, trojmesačné členstvo v kreatívnom priestore The Spot, Bratislava, rovnako ako trojmesačný inkubačný program a konzultácie od Rozbehni sa!.

  „Myšlienkou súťaže Social Impact Award 2014 nie je len rozdať akési jednorazové finančné odmeny. Je to predovšetkým vzdelávací program,” hovorí Juraj Kováč, manažér iniciatívy pre Slovensko. On sám je zakladateľom je organizácie Rozbehni sa!, ktorá podporuje podnikavosť mladých ľudí a učí ich, ako rozbiehať užitočné projekty od nuly. „Naším cieľom je, aby sme talentovaným mladým ľuďom pomohli nájsť optiku podnikavého riešenia problémov – spoločenských a iných – nie na ďalší mesiac, či dva, ale ideálne na celý život. Práve preto je súčasťou výhry okrem štartovacieho kapitálu pre ich biznisy i odborný mentoring a možnosť spolupracovať s tvorivými ľuďmi naladenými na podobnej vlnovej dĺžke.”

  Na Slovensku sa Social Impact Award organizuje už druhýkrát v poradí. Oficiálne sa spustil 11. februára 2014 podujatím, na ktorom mali hostia možnosť získať inšpiráciu a prediskutovať svoje nápady pre spoločensky prospešné biznisy so zakladateľmi úspešných projektov tohto charakteru, medzi inými i s víťazmi vlaňajšieho kola. Za najlepší bol vtedy vyhlásený projekt Farmama, sprievodca farmárčením v meste. O druhé miesto sa delili projekty Eyeblink, ktorý vďaka detekcii a analýze frekvencie žmurkania pri práci za počítačom pomáha chrániť oči ľudí a Quirect – online video služba, ktorá uľahčuje prácu pri realizovaní pracovných pohovorov. Víťazom hlasovania ľudu sa stal projekt getFarmer – webová aplikácia, ktorá približuje ponuku farmárov ľuďom v ich okolí. „Bude zaujímavé sledovať, s akými nápadmi sa študenti prihlásia tento rok a či budeme, napríklad, môcť pozorovať určité trendy v tom, čo vnímajú ako podnety pre spoločensky prospešné podnikanie,“ dodáva Kováč.

  Social Impact Award Slovensko organizuje Rozbehni sa! za podpory Nadácie Slovenskej sporiteľne, Študentskej rady vysokých škôl a Aktualne.sk. Súťaž okrem Slovenska paralelne prebieha v ďalších ôsmich krajinách sveta.

  Kontakt pre médiá:
  Juraj Kováč, manažér súťaže SIA pre Slovensko
  T: + 420 773 876 828 | E: juraj.kovac@rozbehnisa.sk