• Nový ročník otvoríme už v pondelok 6.3.

  V roku 2017 už máme za sebou takmer dva celé mesiace. Už ho skoro ani nemôžeme nazývať novým rokom. Pre nás však stále nový je, pretože začíname nový ročník Social Impact Award 2017.

  Už to bude päť rokov, odkedy sa Rozbehni sa! rozhodlo priniesť nový formát súťaže pre novovznikajúce projekty aj na Slovensku. Tento rok teda začíname už jubilejný piaty ročník. Tešíme sa. A mali by ste sa aj vy. Je na to totiž niekoľko dôvodov:

  Väčšia kapacita inkubátora

  V ostatných rokoch sme dostali desiatky prihlášok a zaujímavých nápadov. Museli sme však vždy vybrať len desať, ktoré dostali vstupenku do inkubačného programu, v ktorom dostali vzdelanie a cenné rady od skúsenejších ľudí v businesse. Tento rok sa nám to podarilo vymyslieť inak.

  Na validačný seminár bude môcť prísť až 40 nápadov. Počas leta budeme pracovať s 20 projektami, ktoré dostanú konzultácie, pomôžeme im s tvorbou prototypu a nakoniec dostanú aj workshopy zamerané na konkrétne schopnosti potrebné pre štart svojho projektu.

  Myslíme na celé Slovensko

  Často je počuť kritiku, že všetko podstatné sa deje len v hlavnom meste. Preto usporiadame Social Startup Days, podujatie, ktoré sa bude konať na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a zároveň aj v Košiciach. Študenti si vypočujú prednášku, ako sa rozbehnúť a dostanú možnosť odkonzultovať svoj nápad. Pripravujeme ešte ďalšie prekvapenia, o ktorých vás budeme informovať…

  Podpora pri rozbehnutí

  Za najdôležitejší aspekt súťaží ako je SIA považujeme práve širokospektrálne vzdelanie a podpora, ktorú začínajúci podnikatelia môžu dostať. Okrem financií pre 3 víťazné projekty ponúkame aj expertné konzultácie z rôznych odborov, pomoc s tvorbou webovej stránky, prístup k sieti mentorov a mnohé ďalšie.

  Príklady úspešných víťazov z predošlých ročníkov

  Máme za sebou štyri úspešné ročníky a niekoľko desiatok projektov. Pred niekoľkými týždňami sme si prešli projekty, ktoré uspeli v našej súťaži a pozreli sa na to, ako sa im darí dnes.

  Ale nie je to len článok. Zaujímavé projekty, ktoré sa venujú sociálnemu podnikaniu budete môcť stretnúť osobne aj na našom Kick-off otvorení nového ročníka.

  Ešte si stále nie ste istý?

  V tom prípade vás čakáme v pondelok 6.3. na našom Kick-off otvorení ročníka. Začíname o 18:30 krátkymi prezentáciami projektov, ktoré už na cestu sociálneho podnikania naskočili, predstavíme vám detailný harmonogram nového ročníka a nakoniec sa spoločnými silami pokúsime nájsť 50 nápadov, ktorými si môžeme zlepšiť život na Slovensku.

  Chyťte si svoje miesto: www.socialimpactaward.sk/kick-off

  Tešíme sa na Vás…

Comments are closed.